Azyl Lucky, z.s.

Těžce zraněná kočička z Lovosic

Další neštěstí, které by se nemuselo stát, kdyby člověk zůstal v jeskyni a vykašlal se na objev kola. Kočička nejspíše sražená autem v okolí Lidu v Lovosicích se pokoušela odplazit ke svým koťátkům, aby je nakrmila. Kočička měla cecíky plné mléka pro své děti.

Vyděšená a plazící se do bezpečí…. V takovém stavu jí našla paní Karolína a protože Policie měla jen hlasovou schránku, vydali jsme se pro ní samy. Kolik lidí prošlo asi kolem než jí tato hodná žena našla?! Tímto děkujme všem co nejsou lhostejní k životu zvířat.

Kočička musela být na místě minimálně jeden den. V ranách měla už nakladená vajíčka much. Obrovské modřiny na zadních nohou a slabý krvavý výtok z řitního otvoru napovídá na vnitřní krvácení a zlámané kosti. Nepostavila se ani na jednu zadní nohu. Dostala ATB, láky na bolest a vitaminy, jídlo odmítala, ale trochu se ještě napila, rány jsme jí oholili a vyčistili. Bohužel kočička zanedlouho zemřela, buď na vnitřní krvácení či na selhání orgánů z šoku ze zranění.

Auto zabilo nejen kočičku, ale i její malá koťata co někde umírají hlady a bez matky nepřežijí. Nepodařilo se nám je najít, v této lokalitě je veliký hluk, takže plačící kotě neuslyšíte. Je tam spousta objektů do kterých není možný přístup. A kdo ví jak daleko chodila odvážná matka kočka lovit myšky, aby měla energii na vyrábění mlíčka.

JK 31.7.2022

Sdílení: