Azyl Lucky, z.s.

Hledáme majitele – kocourek ve velmi špatném stavu

Dolínek bohužel ráno zemřel. Moc nás mrzí, že jsme mu nemohli pomoci více. Mohl mít ještě pár let před sebou.

Z obce Donín 19.7. se k nám dostal tento kocourek. Na kost vyhublý a již kastrovaný, si přišel pro pomoc k Paní Veronice. Bílé dásně a silný zápach z tlamičky nevěstí nic dobrého. Zatím nic nejí ani nepije. ATB a pomalé dávkování rekonvalescenční kaše snad nastartuje chuť k jídlu a hlavně k pití. Doufejme, že to není začátek selhávání ledvin. Kocourek se mohl zaběhnout, proto hledáme majitele.

Dnes 22.7.2022 jsme kocourka který dostal jméno Dolínek odvezly k naší paní doktorce. Ta odhalila to co při první kontrole nebylo možné zjistit. Kocourek má rozseklý polštářek na přední tlapce a utržený drápek. V ráně má už červy.

Má silný zánět zubů. Zoubky má sice bílé, ale v dásních pod zuby se mu udělaly otvory, takzvané píštěle, kterýma vytéká hnis a to bohužel také i s červy. Tuto hrůzu má jak na horní čelisti tak i na dolní. Nedokážeme si představit jak moc musí kocourek trpět.

Všechny zuby musí pryč, ale kocourkův zdravotní stav je kritický a uspání by teď nepřežil. Protože kocourek není schopný přijímat potravu, ale co hůř ani vodu, je jeho tělíčko zesláblé a velmi dehydratované. Nemohly mu být udělány ani krevní testy, protože krev skoro neteče a ledviny navíc pomalu vypovídají službu.

Kocourek je bojovník a držte mu palce ať mu to vydrží.  Dostává infuze, ATB a rekonvalescenční kaši aby jeho tělíčko dostalo živiny a hlavně vodu a mohl jít v úterý na operaci. Pokud bude bojovat, má šanci, že se z toho dostane.

Přes noc se kocourkův stav zhoršil začínají mu selhávat játra. Dostává další infuze, ale bojíme se, že to nezvládne. V takovém stavu odstranění zubů nepřipadá v úvahu.

JK