Azyl Lucky, z.s.

Naftík

Naftík 4. května kolem půlnoci zemřel. Strašně nás mrzí, že jsme víc nezvládly a že kocourek nepřežil. Stále mu vypadávala srst, jako spařené slepici peří. Stejně tak se chovala jeho srst. Každý dotek nebo manipulaci velmi těžce snášel. Kapičky na bolest zabíraly, ale jen na chvíli. Naftík špatně jedl a poslední tři dny ho teta Jana krmila rekonvalescenční kaší injekční stříkačkou do tlamičky.

Každý takto zmařeny život zvířete lidskou rukou nám vhání smutek ale i zlost do srdce. Stále si klademe otázku PROČ TO MUSÍ LIDÉ DĚLAT. Víme, že je to nekonečný boj a doufáme, že nová, mladá generace bude lepší. Prosíme za to!!!

Naftíku, moc nás to mrzí. Snad ti je u Velké kočky lépe a nic už nebolí.

____________________________________________________________________________

Ahoj, do nedávna jsem měl krásný černobílý kožíšek a úplně normální kocouří jméno. Ale dnes (22.4.2022) mě hodná teta Jana přejmenovala na Naftíka. Proč?

Ani sám vlastně nevím co se přesně stalo. Měl jsem domov, bylo to místo kam jsem se vždy mohl vrátit po mích toulkách po okolí, čekala tam na mě hodná paní co mi dávala plnou mističku dobrot. Ale jednou jsem se jí ztratil asi na 4 dny. Když jsem se po té dlouhé době ze všech sil doplazil domů, byl jsem celý bolavý, vyhublý a od čehosi hnusného co mi slepilo celý kožíšek a hrozně to smrdělo. Nevím jestli jsem někomu něco udělal, že se na mě tak rozzlobil. Nebo to byla všechno jen náhoda?

Hned si pro mě přijela teta Jana a odvezla k paní doktorce. Dostal jsem spoustu injekcí, ale naštěstí nemám nic zlomeného. Teď už odpočívám v teplém pelíšku s plným bříškem. Prý si nesmím čistit kožíšek, abych se neotrávil, že to musí dělat jen teta Jana sama. Tak mi prosím držte palce, protože to je pro takového čistotného kocoura jako jsem já velmi těžký úkol.

Dnes (25.4.2022) Naftík byl na kastraci, kterou zvládl dobře, teť budou pro něj nejtěžší následující dny. Povedlo se nám ho i trochu vykoupat, ale protože je celý potlouklý nebylo možné ho brát důkladněji.

Naftím má bohužel od toho sajrajtu popálenou kůži, pomalu mu na něktrých místech odpadávají chlupy. Bez termoregulace, kterou mu poskytuje kožíšek, bude náchylný k nemocem dokud mu nenaroste nový.

Zdravotní stav Naftíka se vůbec nezlepšuje. Dnes dostal opět infuzi. Chlupy mu padají, spíš se odpařují stále. Od včerejšího dne nevzal ani sousto krmení do pusy. Manipulace s ním je velmi obtížná. Při každé snaze ho přemístit ať už o malý kousek hlasitě projevuje svůj nesouhlas. (3.5.2022)

JK