Azyl Lucky, z.s.

Buba

Dnes  byl ošetřen kocour Buba. Buba si špatnou chůzi odře občas jednu zadní nožičku, jindy druhou. V poslední době jsou to prstíky na obou nožičkách. Obvaz vydrží někdy pár minut a jindy i pár hodin. Doporučené ponožky nevydrží vůbec. Možná, že by zvládl malé botičky, ale kdo ví? Zatím budu mazat doporučenou mastí a na noc zavírat do klece. (18.1.2022)
Bubova virtuální maminka je Mazáčová Václava.
Moc děkujeme
Posledním, dnes ošetřeným kocourem je Buba. Jeho nožičky špatnou chůzi trpí. Někdy má odřený prstík, jindy polštářek. Mast ALAPTID pomáhá, ale i tak je potřeba další ochrana. Koupila jsem mu maličké ponožky, tak doufám, že je brzy nesundá. Aby toho nebylo málo, tak se u Buby řeší i problém s ucpanou jednou nosní dírkou. Buba má polip v nose, tak budu kapat kapičky 3x denně a po týdnu uvidíme výsledek. (7.1.2022)

Bubu se k nám dostal z Lovosic. Přijímali jsme ho tak malinkého, že bylo potřeba ho krmit stříkačkou. Měli jsme o něj veliký strach a báli jsme se, že nepřežije, proto ze začátku ani nedostal jméno. Naštěstí tyto těžké začátky zvládl a žil až do nedávna šťastný kočičí život. Rád chodil do vedlejšího velkého statku, který s azylem sousedí. Statek má velká železná vrata a pro jistotu je nahoře ještě přidělané pletivo. Když se paní Jana vracela z návštěvy 27. 12.2020 si všimla, že je pletivo na vratech polámané. Šla se tedy podívat co se stalo. Na dvoře nalezla zraněného Buba, byl celý od krve potrhaný psem. Paní Jana s Bubou následně navštívila dva různé veterináře, oba doporučili mladého kocourka utratit. Buba měl poškozenou páteř, do jedné třetiny vybočený obratel a tržnou ránu na břiše. Nakonec jsme se společně rozhodli, že zkusíme Bubu zachránit, proto dostal antibiotika a podstoupil několik léčení reiki. Postupně získával chuť k jídlu, začal vyměšovat a také se pokoušel postavit na zdravou nožičku. Jelikož se jeho stav zlepšoval navštívila s ním paní Jana zvonu veterináře, tentokrát by byl pan doktor ochotný Bubu operovat jakmile se mu zahojí všechny tržné rány. Cena operace se pohybuje okolo 20 000 Kč, uvědomujeme si, že je to vysoká částka, ale odsoudit mladého kocourka k smrti když má chuť do života? To prostě nejde. Výsledek operace je sice také nejistý, ale my jsme ochotni zkusit vše pro jeho záchranu. Věříme, že tu bude zase běhat s ostatními, i když třeba jen po třech. Pokud chcete pomoci nám, ale hlavně Bubovi můžete nám přispět na jeho operaci, číslo účtu je 4049930389/0800, do zprávy pro příjemce prosím napište Buba. Děkujeme.

kocour Buba
Zrzavý kocour ležící v pelíšku