Azyl Lucky, z.s.

Sovička Sněžná

Sovička a Amálka dnes (8.4.2022) odjely do nového domova. Zde je čeká domácí již víceletá kočičí dáma, ovšem ve velmi dobré kondici. Žít budou v bytě s volným bezpečným výběhem do zahrady. Sovička od nás odjela rovnou k paní doktorce, která určí postup jejího dalšího  ošetřování. Kočičky mějte se krásně a užívejte si lásky a péče v novém domově.

JK

Tato krásná bílošedá kočička byla odchycena v areálu TRCZ v Lovosicích. Zraněná kočička byla na vyšetření u paní doktorky Tešnarové v Roudnici. Kočička má velký otok kolem pánve a řitního otvoru. Ocásek bude možná nutné amputovat, ale to uvidíme časem.

Dostala ATB, léky na bolest a na otok. Vitamín B, který regeneruje nervy bude dostávat několik dní. Jak k takovému úrazu přišla, nebudeme raději řešit. Jistě si dokážete domyslet…

Máme 14 dní na rekonvalescenci, kdy kočička bude v klidu s dobrým jídlem a v teplem pelíšku u nás v azylu.

19.3.2022

Kočička dostala jméno Sovička Sněžná protože má unikátní zbarvení kožíšku (bílé s šedými drobnými tečkami) úplně jako zbarvení Sovice sněžní a k tomu krásné zelené oči. Bude jí něco kolem jednoho až dvou let. Sovička se po úraze zotavila, jen bohužel zlomený ocasek je od třetiny nehybný, ale amputace naštěstí nebude nutná:).

Sovička je zatím ještě v klidovém režimu, poté jí čeká kastrace a očkovaní. Pak může jít do nového domova. Budeme jí hledat domov pouze v bytě, ven se jí vůbec nechce. Může jít k dalším kočičkám nebo muže být i sama. Sovička je čistotná a mazlivá. Ráda je v kolektivu ostatních koček.

JK (5.4.2022)

Sdílení: