Azyl Lucky, z.s.

Jak pomoci?

Možnosti podpory

Pomoc a podpora veřejnosti je pro naši činnost nezbytná. Bez nich bychom nemohli zachraňovat zvířata a poskytovat jim péči a často i náročné operace.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak nám můžete pomoci, je zaslání finančního příspěvku v jakékoli výši na náš transparentní účet 4049930389/0800.

V případě, že je ve vašich finančních možnostech přispívat kočičkám pravidelně alespoň malou částkou můžete si nastavit trvalý příkaz.

Další způsoby, jak nám můžete pomoci jsou:

Materiální pomoc

Budeme rádi i za veškeré věci, které potřebují kočičky každý den a pro naši činnost jsou nezbytné. Uvítáme pomoc ve formě:

Kočičí krmiva

Granule a konzervy, zde Vás prosíme jen o kvalitní krmivo z chovatelských potřeb, doporučujeme i internetový obchod zoohit.cz, kdy krmivo můžete zaslat rovnou na naši adresu.

Textil

Deky, prostěradla, zbytky látek, ze kterých můžeme ušít polštáře; hračky pro kočky nebo tašky.

Čistící prostředky

Zde Vás prosíme pouze o bez chlorové přípravky, jako například Sanytol nebo Chirox

Prací prostředky

Například Lanza, Ariel nebo Persil

Pelíšky

Škrabadla

Misky na jídlo a na vodu

Kočičí hračky

Toalety a steliva pro kočky

Cestovní přepravky pro kočky

Dárkové předměty

Momentálně tento způsob podpory našeho azylu nepotřebujeme. Sešlo se nám hodně takových to předmětů. Nejdříve to potřebujeme roztřídit. Jste hodní a moc děkujeme. Protože často organizujeme nebo se účastníme charitativních bazárků, rádi přijmeme i různé předměty s kočičí tématikou. Výtěžek z jejich prodeje pak používáme k financování naší činnosti a veterinární péče. Zde se fantazii meze nekladou. Pokud máte tvůrčího ducha a šikovné ruce můžete nám darovat vaše výrobky např. keramiku, šperky, polštářky, tašky nebo další dekorativní předměty.

Zbytek vosku ze svíček

Radost nám udělají i zbytky vosku ze svíček či Vámi už nevyužité svíčkové knoty, formy na svíčky, plíšky ke knotům atd. Tyto zbytky recyklujeme a vyrábíme z nich svíčky nové, které taktéž prodáváme ve prospěch našich kočiček.

Dočasná péče

Dočasná péče je forma spolupráce, při které máte možnost aktivně se zapojit do záchrany kočičích životů.

Tato péče je náročná a odpovědná činnost, která vyžaduje, že už nějaké zkušenosti s kočkami máte. Dočaskáři poskytují domov na přechodnou dobu kočičkám, které vyžadují speciální péči nebo individuální přístup a domácí prostředí má na ně lepší vliv než to azylové.

Náklady spojené s veterinární a jinou péčí o kočičku hradíme my a také ji aktivně hledáme nový domov. Vy zajistíte péči, očkování, kastraci, mazlení a naučíte ji hygienickým návykům.

I přesto, že tento závazek může být psychicky náročný při loučení, vidět odcházet zdravou a šťastnou kočku k nové rodině stojí za to.

Možnosti doručení

Nejlepší možností, jak nám tyto dary doručit je bezesporu osobní předání přímo do našeho azylu, kdy se zároveň můžete podívat, jak se u nás kočičkám žije a pomazlit se s nimi.

Pokud se k nám nemůžete z jakéhokoliv důvodu dopravit, a přesto nám chcete pomoci, můžete dary zaslat na adresu azylu.

Dalším způsobem, jak nám můžete Vaše dary předat, je zanechání jich na faře SČSH v Roudnici nad Labem nebo v našem spřáteleném obchodu Bonifác s chovatelskými potřebami v Litoměřicích.

Adresa fary

ThDr. Lenka Selčanová
Husovo náměstí 60
Roudnice nad Labem, 413 03

Adresa chovatelských potřeb

Chovatelské potřeby Bonifác
Dominikánská 6
Litoměřice, 412 01