Azyl Lucky, z.s.

Karamel a Vanilka

S velkou bolestí a smutkem v srdci oznamujeme, že dnes v poledních hodinách odešel za duhový most sotva dvouměsíční kocourek ? Karamel ? a po pár okamžicích i jeho sestřička ? Vanilka ?. I přes včasnou aplikaci ATB a dalších léčiv, návštěvu veterináře a naší intenzivní péči se nám jejich životy nepodařilo vybojovat. Byl to nerovný boj, který se nedal vyhrát. Tato malá koťátka měla silnou infekci, která se jim v jejich malém tělíčku rychle rozšířila. Jeden den si krásně hrají a druhý den držíte jejich bezvládné tělíčko v náručí.

Možná ❗ kdyby obce investovali více času a financí do kastrací toulavých koček, mohlo to dopadnout jinak. Možná ❗ kdyby majitelé nechali své kočky kastrovat a zamezili tím narození nechtěných koťat.

Možná ❗ by maminka těchto koťátek ještě žila a užívala si spokojený život bez neustálého rození nemocných koťat. Nebo by se tato koťátka narodila zdravá, protože v menším množství koček se tyto smrtelném nemoci tolik nešíří.

KASTRUJTE prosím❗ ZASTAVTE UMÍRÁNÍ NECHTĚENÝCH KOŤAT❗

 

Karamel a Vanilka jsou asi sedmiměsíční koťátka nalezená ve Štětí. Jejich maminka kočka byla toulavá kočka a naučila je nevěřit lidem. Nevíme proč je maminka opustila, ale budeme se snažit jim maminku nahradit a najít nový domov plný lásky. Jsou velmi vyděšená z převozu, prskají a syčí.

Věříme, že až si zvyknou budou z nich krásná, hravá a spokojená koťátka a potom co najdou nový domov i skvělí společníci svého člověka. Černá kočička Vanilka je odvážnější, ale hodně syčí a bude náročné jí dokázat, že jí člověk neublíží. Mourovaný kocourek Karamel už sám přijde a zjišťuje, že je příjemné nechat se hladit.

JK