Azyl Lucky, z.s.

Snížek

Snížek posílá pozdrav z nového domova: Jsem vykoupaný, mám ostříhané drápky a teď se musím seznámit se svým novým kamarádem. Paničky postel je taky fajn. 
     
—————————————————————————————-

Snížek přeje všem, kdo mu pomáhají k uzdravení a hledání nového šťastného domova, krásné svátky vánoční. Po prvním odčervení s tetou Janou nemluvil. Teď ho čeká další odčervení a zvykání na česání. Dobře jí, pěkně používá kočičí WC a vůbec nemá zájem o procházku na čerstvém vzduchu. Venkovní prostředí ho zajímá jen za oknem. Domov mu budeme hledat pouze do bytu. (23.12.2021)

Snížek byl dnes na odstranění stehů. Moc se mu to nelíbilo, ale vydržel jak on, tak i my. Teď ho bude čekat odčervení a očkování. Vzhledem k tomu, že si užil opravdu těžké chvíle, musíme postupovat opatrně. Kocour je zřejmě hluchý, ale to uvidíme postupem času. (13.12.2021)

Dobré zprávy od tety Jany o Snížkovi:
Snížek už konečně jí. Musím mu dávat po malých dávkách maso, darované konzervy od naší přítelkyně a velmi mu chutná dieta a/d. Do krmení dostává enterozoo a Essentiale forte. Spadl mi velký kámen ze srdce z obavy, že když nebude jíst, nepřežije.Vaše Jana   (9.12.2021)

Na účet azylu poslali lidé 32 899 -Kč. Jeden náš stálý sponzor, který si z azylu během let odvojil dva kocoury, uhradil celou finanční částku na operaci Snížka. Léčení kocourka nekončí, čekají ho stehy, odčervení a očkování. Zatím jsme rádi, že konečně jí. Moc mu chutná šetrná dieta a/d od firmy Hills a Cosma. Začal o sebe i pečovat, myje se a už není tak unavený. Stále víc spí, ale také rád kouká z okna, jak padá sníh.Všem lidem, kterým nebyl osud kocoura lhostejný, děkujeme. Finanční částku, kterou nevyčerpáme na péči o Snížka, použijeme s vaším souhlasem na nutná ošetření zvířátek, o které nebude postaráno jak ze strany úřadů, tak i veterinářů.  (9.12.2021)


Skvělé zprávy o Snížkovi 😻, kocourkovi bez pacičky, o kterém jsem vám včera psala. Kocourek se má k světu a po operaci mu pěkně vyhládlo. Mockrát děkujeme panu Dr. ČUČKOVI, za jeho skvělý přístup, ošetření a odoperování Snížka❣ Také moc děkujeme vám všem za to, jak jste nám věrní a podporujete nás😻. Tímto bych chtěla požádat vás všechny o velikou laskavost. Vás, kteří jste drželi Snížkovi všechny palce a pacičky. Odhadovaná částka za operaci byla 8 – 10 tisíc korun, bohužel se vyšplhala výše, než jsme čekali, jedná se o částku 12. 549,- Kč. Tato částka je pro náš útulek opravdu nemalá … z celého srdce vás žádáme, zda byste mohli přispět libovolnou částkou na náš účet 1005659319/0800. Prosíme, do zpráv pro příjemce uveďte Snížek. Ať už pošlete jakoukoliv částku, ze srdce vám za ni děkujeme. Jeho příběh, bohužel tak smutný, zasáhl emočně jak nás, celý kolektiv Azylu, tak i vás, kteří jste na příspěvek ihned reagovali nabídnutím pomoci. Děkujeme, že jste s námi a není vám Snížek lhostejný ❤  (3.12.2021)


Ke kocourkovi s téměř utrženou pacičkou, z dnešního příjmu, se váže opravdu až neuvěřitelný příběh… Paní, která kocourka našla, byla zděšena, v jakém je katastrofálním stavu. Nejen, že byl bez packy, navíc vyhladovělý, špinavý a plný klíšťat. Paní kocourka okamžitě sebrala a ihned kontaktovala Městský úřad v Lovosicích, kam spadá i vesnička, kde byl kocourek nalezen. Na úřadě ji bylo oznámeno, že ošetření úřad nezaplatí a aby nechala kocourka na své náklady utratit. Paní toto samozřejmě nechtěla a jela s ním na veterinární kliniku k paní Dr. v Lovosicích. Paní doktorka ji ani nepustila do ordinace, aniž by se na kocourka alespoň podívala, řekla paní, že kocourka neošetří! Na žádost paní, zda by ho mohla alespoň prohlédnout, případně uspat, rázně odmítla, že kocourka prostě neošetří. Vůbec se s paní nebavila. Chování paní doktorky je absolutně nepřípustné. Zoufalá paní s kocourkem jela na další kliniku v Lovosicích, kde byl místo pana Dr. Petráše jiný doktor. Ten bohužel také odmítl kocourka ošetřit z důvodu,že se připravoval na plánovanou operaci psa. Dal tedy zoufalé paní číslo na paní Zárubovou z našeho útulku, že má kontaktovat ji. Paní Zárubová si kocourka převzala a jela s nim na kliniku Zvířecí doktor Kladno. Tam si konečně kocourka nechali k ošetření a kastraci. Tento ubohý kocourek, kterému se smůla přímo přilepila na paty, dostal jméno Snížek. Jeho operace bude stát 8-10 tisíc, což je pro náš útulek nemalá částka a není jisté, zda to Snížek přežije. Doufáme ve šťastný konec a věříme, že bude v pořádku. Pokud by se vše podařilo, kocourek by bojoval a přežil, rádi bychom na Snížka udělali finanční sbírku. Byli bychom velice rádi za vaše finanční příspěvky. Pokud kocourek vše zvládne a tento příběh bude mít šťastný konec, zveřejním na našem facebooku, kdy sbírka začne. Až se kocourek z toho šílenství, které zažil, vzpamatuje, budeme mu hledat i nový domov. Prozatím vás žádáme – držte Snížkovi všechny palce a tlapičky, co máte, ať se nám ve zdraví vrátí z kliniky do Azýlku. Děkujeme❤ (1.12.2021)